foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witam na stronie pedagoga szkolnego Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie. Strona poświęcona jest bieżącym informacjom związanym z działalnością pedagoga. Zachęcam wszystkich do zaglądania na tę stronę także w celu skorzystania z różnych porad tutaj zamieszczonych. Pedagog Szkolny: Alicja Szymańska, tel 684558249, www.pedagog.eckziugubin.pl

Przelącz jezyk

Polish English French German Japanese
Nagłówek Pedagog

Imieniny

Dzisiaj jest: 10 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis

Liczba odsłon

DzisiajDzisiaj10
WczorajWczoraj124
Ostatni tydzieńOstatni tydzień569
Ostatni miesiącOstatni miesiąc1157
ŁącznieŁącznie213526
Najwięcej 03-07-2020 : 341
3.226.97.214

Goście

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

artykuly krzywa_zapominania Notatka – 

robimy ją w ściśle określonym celu – przede wszystkim, aby pomóc swojej pamięci. Jest to doskonała pomoc w przypominaniu sobie i utrwalaniu wyuczonego materiału, zwłaszcza jeżeli korzystamy z notatek, które sami opracowaliśmy.

 POWTARZANIE jest w utrwalaniu wiedzy czymś niezbędnym.

 Warto wiedzieć, że według tzw. „Krzywej zapominania” najwięcej zapominamy natychmiast po zakończeniu uczenia się. W związku z tym należy powtarzać jak najszybciej po przyswojeniu informacji, tego samego dnia. Jeśli jednak ulegliśmy pokusie przełożenia tej czynności na później, stwierdzamy najczęściej, że pamiętamy niewiele i musimy zacząć uczyć się od początku.

 W powtarzaniu najogólniejsza zasada jest następująca: początkowo przerwy nie mogą być zbyt długie, gdyż grozi to szybkim ubytkiem informacji z pamięci – właśnie zapominaniem. W miarę utrwalania materiału mogą być one coraz dłuższe. A o tym, ile czasu powinny wynosić, najlepiej zdecydować samemu, uwzględniając właściwe osobiste predyspozycje.

 Już w starożytności zauważono, że powtarzanie jest najlepszym sposobem trwałego zapamiętywania i uczenia się.

  artykuly krzywa_zapominania

 

2020 Copyright Pedagog Szkolny Rights Reserved