foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witam na stronie pedagoga szkolnego Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie. Strona poświęcona jest bieżącym informacjom związanym z działalnością pedagoga. Zachęcam wszystkich do zaglądania na tę stronę także w celu skorzystania z różnych porad tutaj zamieszczonych. Pedagog Szkolny: Alicja Szymańska, tel 684558249, www.pedagog.eckziugubin.pl

Przelącz jezyk

Polish English French German Japanese
Nagłówek Pedagog

Imieniny

Dzisiaj jest: 10 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis

Liczba odsłon

DzisiajDzisiaj11
WczorajWczoraj124
Ostatni tydzieńOstatni tydzień570
Ostatni miesiącOstatni miesiąc1158
ŁącznieŁącznie213527
Najwięcej 03-07-2020 : 341
3.226.97.214

Goście

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

bzp1 Dopalacze

Dopalacz” czy „Dopalacze”– to termin nie posiadający charakteru naukowego. Używa się go potocznie, dla nazwania grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym.

Dopalacze to nic innego jak syntetyczne narkotyki. Sprzedaż wymienionych substancji i ich mieszanek odbywała się za pośrednictwem wyspecjalizowanych sklepów (tzw. „Smart shop”).

„Smart shopy” oferowały całą gamę produktów – od literatury związanej z narkotykami, poprzez różne akcesoria, po rozmaite substancje pochodzenia syntetycznego.

Po dwóch latach jałowej dyskusji i nieskutecznych zmian w prawie rząd zabrał się do poważnej walki – zaczął wojnę ze sprzedawcami dopalaczy, po których umierają i trafiają do szpitala młodzi ludzie.

Nie może być tak, że ktoś sprzedaje truciznę zagrażającą życiu i zdrowiu ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży.

Zjawisko zatacza coraz to szersze kręgi. Można się spodziewać coraz więcej ludzi w poradniach zdrowia psychicznego oraz leczenia uzależnień.

Drogi młody człowieku!!! – Świadomie na swojej drodze życiowej wybieraj trzeźwość

 

 

 

NIE ZAŻYWAJ !!!

substancje syntetyczne

mefedron1

spice1

2020 Copyright Pedagog Szkolny Rights Reserved